O tom, že dva chytré telefony od společnosti Meizu prošly 3C certifikací, jsme vás již nedávko informovali. Jedná se o Meizu 16 a Meizu 16 Plus. Nyní pro vás máme pár oficiálních renderových obrázků. Telefon na nich vypadá dost dobře.

Víceprezident společnosti Meizu Li Nan se rozhodl na sociální síti Weibo okomentovat zápis těchto nových zařízení, který pořídil čínský certifikační úřad Tenaa. A pokud budeme důvěřovat Google překladači, tak ho k tomu přiměla špatná kvalita poskytnutých obrázků Meizu 16 a 16 Plus. Popravdě řečeno měl k tomu pádný důvod. Uveřejněné obrázky zastírají skutečnost. Oba telefony by měly být velmi tenké a designově líbivé. Však posuďte sami.

Specifikace

Meizu 16 by měl přijít s rozměry 150,5 x 73,5 x 7,2 mm a displejem s poměrem stran 18:9. Dále by měl být vybaven procesorem Snapdragon 710 a baterií s kapacitou 2 950 mAh. Meizu 16 Plus bude o něco větší jak již označení odhaluje. Tento smartphone bude 160,4 x 78,2 x 7,3 mm velký. Bude vybaven procesorem Snapdragon 845 a o jeho výdrž se postará baterie s kapacitou 3570 mAh. Pokud vás zajímá jak to bude s čtečkou otisků prstů, tak ta by měla být zabudovaná přímo v displeji. Tlačítko zapnutí/vypnutí a ovladače hlasitosti se nacházejí na pravém boku, zatímco slot pro SIM je umístěn vlevo. Oba telefony by měly mít duální fotoaparát umístěn na zadní straně spolu s LED bleskem. Zadní část telefonů je vyrobena ze skla. Mnozí jistě ocení 3,5 mm konektor pro sluchátka. A nakonec na levé straně nahoře je USB port typu-C a mřížka reproduktoru se nachází vpravo.

Jak již víte na scéně se mají objevit 9. srpna/augusta. Zatím to vypadá na dvě barevné varianty decentní černou a čistě bílou. Existuje spousta spekulací například ohledně ceny, ale ta nám bude upřesněna zřejmě až později.