Vypadá to, že tento rok společnost LG malinko pozmění svou strategii. Minulý rok odhalila svou vlajkovou loď „véčkové“ řady na veletrhu IFA. Tentokrát to bude asi trochu jinak. Jihokorejský technický web ETNews uvedl, že LG V40 ThinQ bude uveden na trh začátkem října/októbra. Tomu by mělo předcházet oficiální představení novinky přibližně v polovině září/septembra.

Zdá se, že tak nechce soutěžit s chytrým telefonem Samsung Galaxy Note 9, který by měl být předveden na akci IFA. Na druhé straně by se měl objevit ve stejnou dobu jako iPhone a Pixel 3. Vypadá to, že se jedná o strategický tah.

Specifikace

LG V40 ThinQ by měl být o něco větší než G7 ThinQ. Rozhodně by měl přijít s lepším poměrem displeje k tělu než jeho předchůdce. Mělo by se jednat o 90 procent, takže očekáváme ultra tenké rámečky. Zároveň si uchová design s horním výřezem. Podle všech odhadů by tento smartphone měl přijít se špičkovým procesorem Qualcomm Snapdragon 845 SoC, tlačítkem Google Assistant a technologií Quad DAC od LG.

Zanícené fotografy jistě zaujme kamerová výbava. Na zadní straně by měly být tři fotoaparáty 20 MP, 16 MP a 13 MP. Jeden z nich bude primární, druhý bude opatřen širokoúhlým objektivem a třetí bude mít teleobjektiv. Na přední straně by měl být fotoaparát duální, který umožní funkci 3D skenování obličeje podobnou systému Apple TrueDepth Camera.