Telefon Vernee M5 se dostal na trh v druhé polovině loňského roku. Společnost Vernee tenkrát tvrdila, že podle jejich interního průzkumu je stále velký počet uživatelů, kteří požadují telefony s menším displejem a proto má úhlopříčka obrazovky M5 „jen“ 5,2 palce s rozlišením 1280×720 pixelů.

Vzhled telefonu není nijak komplikovaný a navazuje na to, co jsme mohli vidět u modelu Vernee Mars. Jako procesor byl použit osmi jádrový MT6750, který doplňuje 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit až o 256 GB.

Čelní panel přístroje má poměrně výrazný spodní a horní rámeček a zadní panel patří kromě snímače otisků prstů také 13 MPix fotoaparátu s rychlým ostřením do 0,3 sekundy. Přední selfie kamerka je 8 MPix.

Baterie má kapacitu solidních 3300 mAh a operačním systémem je Android 7.0 Nougat s nadstavbou VOS a s touto výbavou může být Vernee M5 dobrou alternativou podobně vybaveným telefonů, kterým by mohl konkurovat i cenou.

Ta je na stránkách oficiálního Vernee e-shopu pro Slovenskou a Českou republiku aktuálně nastavena na 135 euro a vybrat si můžete mezi černou a modrou variantou. Pokud použijete slevový kupón ve tvaru 10EURO, cena Vernee M5 spadne ještě o 10 euro, kupón je platný pro první tři kupující.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.