Procesory Snapdragon z nové řady 700 jsou slibnými kousky, které by měly vyplňovat mezeru mezi čipy řad SD6XX a SD8xx. Zatím se na trh dostal pouze Snapdragon 710 použitý například ve Xiaomi Mi 8 SE, ale plány Qualcommu jsou samozřejmě mnohem obsáhlejší. Na internet se dnes dostaly odhalené specifikace a funkce dalšího z řady v podobě modelu Snapdragon 730 a vypadá to, že se má vyšší střední třída na co těšit.

Podle těchto informací by totiž měl být Snapdragon 730 vyráběný 8nm LPP (Low Power Plus) procesem, oproti 10nm LPE (Low Power Early) u SD710. To by samo o sobě mělo znamenat nárůst výkonu zhruba o 10 procent a snížení spotřeby o 15 procent. Další výraznou změnou bude vylepšený čip Spectra 350 ISP pro potřeby fotoaparátů, který by měl podporovat pokročilejší funkce a rozlišení až 32 Mpix. Což už jsou velmi zajímavá čísla.

Konečně by se také mělo dostat na integrovanou NPU jednotku zodpovědnou za umělou inteligenci, která u 710 chyběla. Takže bychom se teoreticky měli dočkat lepšího využití AI u aplikací, fotoaparátu a obecného užití pro potřeby Androidu. Další změny jsou už jen kosmetické s drobnými úpravami frekvencí a podobně.

Qualcomm by měl dále pracovat i na Snapdragonu 720, který bude další v řadě plánovaných procesorů pro řadu 700. Zatím nemáme k dispozici přesná data vydání, ale je vidět, že raketový nástup moderních technologií do procesorů bude jen a jen zrychlovat i pro střední a nižší segment trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.