Společnost HMD potvrdila, že minulý týden představenou novinku v podobě chytrého telefonu Nokia X5 neplánuje schovávat jen pro čínský trh. Zřejmě to nebude trvat dlouho a tento povedený smartphone s výřezem nahoře poputuje i do Evropy pod označením Nokia 5.1 Plus.

Hlavní produktový manažer Juho Sarvikas fanouškům na sociální síti Twitter naznačil, že nemusíme spekulovat o tom zda Nokia X5 opustí hranice Číny. Přesto zatím společnost nevydala oficiální prohlášení o spuštění tohoto telefonu mimo Čínu. Snad se více dozvíme nejpozději na veletrhu IFA, který začíná 31.srpna/augusta v Berlíně.

Specifikace

Nokia X5 je druhým smartphone od společnosti HMD s výřezem nahoře. Jedná se o střední třídu. Telefon má 5,9-palcový HD+ displej s poměrem stran 19 : 9. Tento chytrý telefon je poháněn procesorem MediaTek Helio P60 a je spárován s 3 GB nebo 4 GB RAM. Vnitřní paměť je pak buď 32 GB nebo 64 GB. Co se týče kamer, tak je zde duální zadní hlavní kamera 13 MP+5 MP a 8 MP přední selfie kamerka.  Toto zařízení poběží na systému Android 8.1 Oreo. Baterie je 3 060 mAh.

Nokia X5 alias Nokia 5.1 Plus vypadá velmi dobře a zároveň přichází s příjemnou cenou. Plusem je i to, že společnost HMD poskytuje při včasných aktualizacích podporu svých smartphonů. To, že o něj bude zájem potvrzuje i fakt, že první dávka telefonů už je vyprodána.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.