Podle všeho by opravdu vydání očekávaného modelu Honor Note 10 mělo být v podstatě na dohled, protože zákulisní zdroje zmiňují představovací akci 31. července v Pekingu, následovanou globálním představením 31. srpna na veletrhu IFA v Berlíně. A samozřejmě k čínskému vydání je také nutné projití certifikačními procesy 3C a TENAA, kde se právě model pod označením RVL-AL09 objevil.

Zatím sice nejsou k dispozici obrázky certifikovaného modelu, ale měly by dorazit v řádu několika hodin, takže se jim pak určitě také budeme věnovat. Jinak informace z certifikace potvrdily velký 6,9-palcový Super AMOLED displej s QHD+ rozlišením, octa-core procesor taktovaný na 2.4 GHz (pravděpodobně se jedná o Kirin 970) a dvě varianty paměťových konfigurací s 6 GB RAM + 64 GB vnitřní paměti spolu s 8 GB + 128 GB. Měla by existovat i třetí verze 8 GB + 512 GB, ale v tomto případě se bude asi jednat o speciální ultra drahou Rolls Royce edici.

Dále pak pro telefon byly potvrzeny fotoaparáty, konkrétně pak zadní duo se 24 Mpix + 16 Mpix senzory a 13 Mpix selfie kamerkou, přesné detaily zatím nejsou známy, ale s jistotou se dá potvrdit přítomnost mnoha AI funkcí. Honor 10 Note by také dle certifikace měl dostat to vínku 4900 mAh kapacitu baterie, systém Android 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI, NFC čip a USB Type-C port. Příznivci velkých telefonů už určite kroužkují data v kalendáři.