V dnešní době, kdy uživatelé používají chytré mobily denně ke všem možným činnostem, je dobré mít při sobě powerbank nebo ještě lépe telefon s dostatečnou kapacitou baterie. Vybrali jsme proto pro vás pár modelů, u nichž se nebudete muset trápit s častým nabíjením.

Začneme od nejnižší kapacity a skončíme u té momentálně nejvyšší, která je dostupná. A o která zařízení tedy jde?

1/ kapacita baterie 8000 mAh

Zde máme jediného zástupce a je jím model Oukitel K8000. O tomto modelu jsme podrobněji psali již v listopadu/novembri loňského roku zde. Nezbývá než poznamenat, že Oukitel K8000 s přehledem porazil veškerou konkurenci včetně doposud vládnoucích Oukitelů s 10000 mAh baterií. Toho dosáhl díky kvalitně optimalizovanému softwaru, méně energeticky náročnému AMOLED displeji a úspornému procesoru MT6570T.

2/ kapacita baterie 8500 mAh

Dalším kouskem s velkou baterií je Bluboo S3. Bluboo sáhli k oblíbené disciplíně čínských výrobců, porovnávacímu videu s pořádně silnou konkurencí, v tomto případě Samsungem S8 a iPhonem X. Pokud jste nečetli o tomto srovnání, můžete zabrousit na článek kolegy Martina sem.

Bluboo S3

 

3/ kapacita baterie 9000 mAh

A opět se vracíme do čínských vod. Dnes asi jediným modelem, jenž má baterii s kapacitou 9000 mAh, je Doogee BL9000. Telefon má v tenkém těle baterii s kapacitou, která je tak třikrát větší než ta u iPhonu X! V praxi zajistí výdrž až 768 hodin ve stand-by režimu nebo 50 hodin nepřetržitého telefonování.

4/ kapacita baterie 10000 mAh

V této kategorii máme trochu našlapáno, tak to vezmeme abecedně. Prvním zástupcem je telefon s trochu schizofrenním názvem vzhledem ke  kapacitě baterie a to Blackview BV9500, o kterém jste mohli více číst například zde. Pak tu máme HomTom HT70, u kterého se na chvíli zastavil už v dubnu/apríli redakční kolega Martin. A na závěr přichází trojka od společnosti Oukitel. Ta je známá tím, že se specializuje na telefony s vysokokapacitními bateriemi. Takže po pořádku. Co nabídli? Hned tři modely, a to Oukitel K7Oukitel K10000 MaxOukitel K10000, jehož recenzi si můžete přečíst zde.

Oukitel K7

5/ kapacita baterie 11000 mAh

Zde máme dva kousky. Prvním z nich je Blackview P10000 Pro, o kterém jsme se lehce zmínili například v tomto článku a tím druhým je Oukitel K10. A zrovna Oukitel K10 vlastním a mohu potvrdit, že 7 – 9 dnů bez nabíjení není opravdu žádný problém. Pokud chcete vědět více, tak zde je má recenze.

Oukitel K10

6/ kapacita baterie 12000 mAh

Dvanáct tisíc mAh je opravdu hodně. A taky je tu jen jeden zástupce. A to model Doogee BL12000. Bohužel nemá zcela dobře vychytané rychlé nabíjení, takže si budete muset počkat cca 4 hodiny do plného nabití baterie.

7/ kapacita baterie 13000 mAh

A vítězem telefonů, které můžeme směle označit jako ty, které mají obří baterii je Ulefone Power 5. O tomto modelu jsme na našich stránkách psali již v dubnu/apríli. Pokud vám to uniklo, můžete se na podrobnosti podívat tady.

Tak. To bychom měli. Co je z tohoto krátkého výčtu zřejmé? Největší výrobci a prodejci telefonů na výdrž baterie kašlou. Dělají malé, tenké, ohnutelné přístroje, které mají ladit k divnému outfitu. Pokud tedy chcete zařízení, které vydrží, máte na výběr. Jen chci ještě podotknout, že 90% výše uvedených telefonů má poměrně dobře zvládnutý systém rychlonabíjení. Jestli ho chcete využít, musíte svůj mobil nechat padnout alespoň pod 15% kapacity baterie. Nad touto hodnotou se vám rychlé nabíjení „nezapne“.