Podle všeho pofidérní současná móda telefonů s vykousnutým displejem už dorazila i do odolného segmentu, protože je na spadnutí oficiální vydání modelu Ulefone Armor 5 právě s tímto designem. Mělo by tak jít o světově první odolný telefon s vykousnutým displejem, i když tento titul neskýtá mnoho k obdivu. Poprvé se o něm chlapci z Ulefone rozhovořili na veletrhu MWC 2018 v Barceloně, ale teď už se opravdu blíží jeho reálné vydání.

Ulefone Armor 5 je samozřejmě primárně odolný telefon s certifikací IP68, ale výrobci mají hodně zajímavé ideje co se týče vzhledu. Pro tentokrát by telefon měl vypadat méně jako odolný tank a více jako stylové zařízení, které rozhodně neurazí. Konkrétně zmiňují design zadního panelu, kde pokud mě oči nešálí vidím sklo, což je o odolného kousku vskutku odvážný přístup. No uvidíme. Potvrzen už je každopádně například 5,85-palcový displej, octa-core procesor Helio P23, 16 Mpix +5 Mpix duální zadní fotoaparát, nebo 5000 mAh kapacita baterie. Zveřejněny zatím nebyly kapacity pamětí nebo verze Androidu.

This slideshow requires JavaScript.

Také na nastavenou cenu si budeme asi muset ještě chvíli počkat a doufat, že se brzy objeví na některém z oficiálních komunikačních kanálů, jako jsou třeba přímo stránky výrobce. Do té doby se musíme spokojit s prvními obrázky telefonu, k mání bude evidentně v černé nebo modré barevné variantě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.