Nové procesory od Intelu platformy Gemini Lake už konečně dorazily i k čínským výrobcům a jednou z prvních vlaštovek je i Teclast F5, který bude lehce připomínat designem kousky řady Lenovo Yoga. Ano hovoříme o dotykové obrazovce a zejména možné rotaci displeje o 360-stupňů na otočném kloubu. Za tuto funkcionalitu se samozřejmě připlácí a i zde se to odrazí v konečné ceně laptopu, i když stále nejde o žádný extra drahý špás.

Teclast F5 patří k menším modelům a nabídne 11.6-palcový dotykový FullHD IPS OGS displej, přičemž ani rozměrové nepatří k žádným cvalíkům s tloušťkou jen 13 mm a 980 g váhy. Výbava je také více než slušná s procesorem Celeron N4100, 8 GB DDR4 RAM, 128 GB SSD diskem, M.2 SATA 2242 dodatečným SSD slotem, dualband ac Wi-Fi nebo podporou aktivního stylusu Teclast T6. Poměrně zásadní pihou na kráse je však absence plnohodnotného USB 3.0 portu, protože je zastoupen pouze micro USB, USB Type-C a miniHDMI. Ve hvězdách je také reálná kapacita baterie, protože výrobce udává pouze zhruba 5 hodin výdrže.

I tak se ale jedná o velmi zajímavý kousek, který zaujme zejména velkou mobilitou, slušným výkonem a dotykovým otočným displejem. V předprodejích na Gearbestu se už Teclast F6 objevil s cenou 369 dolarů a dostupností někdy na začátku srpna. Laptop bude mít konkurenci zejména s EZbook X4, který je o 70 dolarů levnější, ale postrádá dotykový otočný displej a polovinu kapacity RAM, nemluvě o výrazně větších rozměrech. Tak co na nový Teclast říkáte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.