Značka Huawei je na vskutku raketovém vzestupu a jen před pár dny oznámili, že jejich čísla prodaných telefonů se letos přehouply už přes 100 milionů. Což je na dobré cestě k plánovaným 200 milionům za celý rok, ale k tomu bude nutné pustit na trh i nějaké ty nové modely. Novinkové Huawei Nova 3 a Nova 3i jsou přece jen mířeny na mladší segment zákazníků a tak by se novým koněm měl stát Huawei Mate 20 Lite, o kterém dnes přinesl nové informace náš známý „únikář“ Roland Quandt.

Podle něj by měl Huawei Mate 20 Lite nést kódové označení Sydney a dorazit ve dvou verzích označených jako Sydney M a Sydney I. Ačkoliv nejsou k dispozici žádné konkrétnější informace o specifikacích tohoto telefonu, tak se tento blogger pustil do spekulací a dedukuje z rozdílného vzhledu příslušenství rozdíly v použité čtečce otisků prstů. Jedna z verzí by měla mít klasickou na zádech telefonu a další pak integrovanou přímo v displeji. To potvrdili i experti z XDA, podle kterých pro toto tvrzení existují určité indicie ve firmwaru.

Lite verze telefonů Huawei jsou vždy ořezanou verzí základního modelu, takže se určitě nedá očekávat ultra výkonný vlajkový procesor Kirin 980 plánovaný pro plnotučný Mate 20. Ale existuje poměrně velká šance, že by Mate 20 Lite mohl dostat nedávno představený Kirin 710, což by z něj činilo stále velmi výkonný a atraktivní model. Huawei Mate 20 by se měl poprvé představit veřejnosti na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně a Lite model by se teoreticky mohl dostat na trh ještě předtím. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.