I když jsou celosvětově jako největší trhy s mobilními telefony pokládány Čína a Indie, tak ani evropský nebo americký trh není úplně k zahození a asijští výrobci si toho jsou vědomi. Japonský Sharp na to ale evidentně jde trochu od lesa, protože do Evropy dorazily jejich nové modely Sharp AQUIS C10 a AQUOS B10 s poněkud optimistickými cenovkami. Skoro by se nabízelo zmínit slovo neprodejnost, protože tohle asi někdo v Sharpu opravdu neodhadl.

Ostatně posuďte sami. Sharp AQUOS C10 je velmi hezky vypadající telefon s nestandardním 5.5-palcovým displejem s poměrem stran 17:9 a rozlišením 2040×1080 pixelů, procesorem Snapdragon 630, 12 Mpix + 8 Mpix zadním duálním fotoaparátem, 8 Mpix selfie kamerkou, 2700 mAh kapacitou baterie a Androidem 8.0 Oreo. Solidní nižší střední třída, že ? No nekupte to za 400 euro….

Možná ještě větší lácí je pak low-end Sharp AQUOS B10, který trhá asfalt procesorem MT6750 a nabízí 5,7-palcový 18:9 HD displej, 13 Mpix + 8 Mpix zadní fotoaparát, 13 Mpix selfie kamerku, 4000 mAh baterii a zbrusu nový Android 7.0 Nougat. Za 300 euro nákup roku.

Nadhodnocování vlastních výrobků pro určitě trhy a špatný odhad opravdové hodnoty značky samotné je pro některé asijské výrobce typický, ale v konkurenci mnohem lepších a výkonnějších modelů například z produkce Xiaomi nebo Huawei (Honor) se na evropském trhu Sharp s podobným přístupem prostě nemůže uchytit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.