Tak už to máme konečně černé na bílém i od Meizu a jejich velice očekávaná nová vlajková loď by měla připlout už 8. srpna. Alespoň tedy tak nám hovoří jejich první oficiální reklamní plakátek a podle něj se bude rozhodně na co těšit. Meizu v poslední době žije trochu ve stínu jiným značek, ale právě tento nový model by jim měl pomoci k triumfálnímu návratu na (nejen) čínské výsluní.

Plakátek v podstatě potvrzuje zprávy, které o Meizu 16 kolují, takže se sice nedočkáme žádného překvapivého odhalení, ale to v tomto případě rozhodně nevadí. Design je bez vykousnutí displeje, s velmi tenkými rámečky a obecně je velmi podobný Samsungu Galaxy S9. Ani po hardwarové stránce se rozhodně nebude mít telefon za co stydět, protože dostane do vínku Snapdragon 845, 6 GB RAM, čtečku otisků integrovanou přímo v displeji, bezdrátové nabíjení nebo redesignované slavné tlačítko mBack (i když s největší pravděpodobností pouze virtuální). To jsou velmi solidní základy.

Vedle základního modelu by teoreticky měly být představeny i dva další modely, zejména větší Meizu 16 Plus je poměrně jasné. Ale možná dojde i na Meizu X8, i když u tohoto kousku je šance nižší. Co se týče cenové politiky u Meizu 16, tak se sám šéf firmy Jack Wong nechal slyšet, že telefon nabídne lepší poměr cena/výkon než konkurence od Xiaomi a cena rozhodně nepřesáhne hranici 4000 juanů (tedy asi 588 dolarů). No jsme zvědavi, pořádná vlajková loď Meizu by mohla opět lehce rozhýbat konkurenční boj na čínském trhu a to není nikdy špatná zpráva.