Tvrzené ochranné sklo Gorilla Glass společnosti Corning asi není nutno nějak extra popisovat, protože je tu s námi už řadu let. Loni společnost uvedla jeho pátou generaci a dnes byla uveden generace šestá, tedy Gorilla Glass 6.

Ono uvedení sice proběhlo jen formou tiskové zprávy, ale Corning tvrdí, že je daleko pevnější než jeho předchůdce, protože při výrobě bylo použito zcela nového materiálu. Dokonce jej označili jako nejtvrdší krycí sklo vůbec.

Podle průzkumů spadne běžnému uživateli telefon na zem až sedmkrát za rok a to byl hlavní směr, na který se společnost při výrobě Gorilla Glass 6 zaměřila. Sklo by tedy mělo podle interních testů odolat až patnácti pádům z výšky jednoho metru na drsnou plochu, a to bez větší úhony.

Kromě toho je také sklo podstatně odolnější proti poškrábání. To umožní mnoha výrobcům, kteří začali v poslední době používat sklo i na zadní panel, aby jejich přístroje byly po všech stránkách odolnější a méně náchylné na různá mechanická poškození. Navíc použití skleněného zadního panelu může také rozšířit podporu bezdrátového nabíjení telefonů.

Corning dodává svá ochranná skla na více než 6 miliard zařízení 45 předních výrobců a očekává, že distribuce skel se díky Gorilla Glass 6 ještě rozšíří. Existuje dokonce i možnost, že letošní iPhone bude chránit Gorilla šesté generace, ale to zatím není potvrzeno.