Zhruba před týdnem se provalilo, že Huawei finišuje na přípravě další generace svého chytrého náramku TalkBand, TalkBand B5. A jako předchozí náramky bude sloučením nositelnosti a handsfree. Nu a včera byl novinkový TalkBand B5 oficiálně představen.

Parametry náramku nejsou špatné, ale ceny jsou poněkud vyšší. Náramek byl vydán ve třech verzích, a to sportovní, business a fashion. První z nich je nejlevnější a přijde na 999 jüanů (149 dolarů), manažérská verze stojí 1199 jüanů (178 dolarů) a fashion varianta přijde na 1499 jüanů (223 dolarů).

Parametry modulu jsou u všech tří verzí shodné, to, co je odlišuje je pouze řemínek, který je u každé varianty z jiného materiálu. 1,13 palcový AMOLED displej je barevný, dotykový a je opatřen 2.5D sklíčkem. Rozlišení je 300×160 pixelů. Obrazovka je také 2,4 krát větší než u předchozích náramků.

Vzhledem k tomu, že modul může sloužit jako handsfree, nebo, chcete-li Bluetooth sluchátko je jasné, že jej lze z náramku vyjmout a skrze něj přijímat telefonní hovory. Pokud je modul uložen v řemínku, funguje jako klasický fitness náramek.

Modul je vybaven tří jádrovým audio čipem s vysokým rozlišením a duálním mikrofonem s redukcí šumu. Podporuje ID volajícího, ztlumení hovoru a rychlé vytáčení. Baterie s kapacitou 108 mAh by takto měla vydržet až 6 hodin hovoru.

Při výrobě bylo použito nerezové oceli 316L, nechybí certifikace IP67. Náramek podporuje několik speciálních technologií jako je TruRelax, která analyzuje srdeční frekvenci a upozorňuje na případné stresové situace. Dále je to TruSleep, která sleduje strukturu spánku a jeho fáze. A poslední speciální funkce TruSeen nepřetržitě sleduje srdeční frekvenci při sportovních aktivitách.

Samozřejmě nechybí ani běžné funkce jako je krokoměr, spalování kalorií, notifikace, budík, hlasový asistent, vyhledání telefonu nebo dálkové ovládání fotoaparátu. Huawei TalkBand B5 lze spárovat s telefony s Androidem 4.4 a výše a s iOS 9.0 a vyšším. Některé z funkcí jsou však kompatibilní pouze s EMUI 4.1 a vyšší. Do prodeje jde náramek už dnes.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.