Do oficiálního odhalení nového telefonu z třetí generace série Xiaomi Mi Max už zbývá jen posledních pár hodin, protože by mělo proběhnout v Číně v zítřejších ranních hodinách. Během minulých týdnů jsme měli možnost seznámit se s celou řadou spekulací, teorií a a údajně zasvěcených informací, ale většina z nich samozřejmě nemohlo být potvrzena. Dnes se nám ale těsně před vydáním dostaly do ruky potvrzené specifikace Xiaomi Mi Max 3  z nejpovolanějších míst.

Na sociální síti Weibo je totiž publikoval sám prezident společnosti Lin Bin, takže už opravdu není prostor pro žádné další spekulace. Je tak jasné, že Mi Max 3 bude znatelným výkonnostním posunem oproti minulé generaci, ale na druhou stranu jsme se opět nedozvěděli nic o mýtickém vylepšeném modelu Mi Max 3 Pro, který měl údajně dostat do vínku Snapdragon 710. Nebo šlo opět spíše jen o zbožné přání fanoušků ? Jasno bude až zítra.

Ale zpět ke Xiaomi Max 3. To bude moci nabídnout opravdu masivní 6,9-palcový displej s poměrem stran 18:9 a zejména vymění už archivní procesor Snapdragon 625 za modernější Snapdragon 636. Oproti minulé generaci také dojde k posunu u fotoaparátů, když zadní duální 12 Mpix + 5 Mpix senzory doplní 8 Mpix přední selfie kamerka nad displejem. Pro fotoaparáty obecně bude k mání i velká míra AI pomoci. Mírně naroste i kapacita baterie na 5500 mAh, což je vzhledem k obřímu displeji jen a jen dobře. Cenu sice stále neznáme, ale dá se očekávat něco velmi přívětivého.