Poslední kousek z dílen OnePlus, OnePlus 6, se objevil v půlce května/mája a už v té době se o něm tvrdilo, že má docela kvalitní duální fotoaparát. Ovšem proklamace výrobce je jedna věc, fungování v praxi druhá.

Zadní kombo tvoří primární 16 MPix snímač se světelností f/1.7, OIS a PDAF, sekundární snímač má rozlišení 20 MPix se clonou také f/1.7, vylepšeným digitálním zoomem a slouží pro efekt hloubky ostrosti. Na rozdíl od primárního objektivu nemá stabilizaci. Kamera podporuje i RAW formát.

Právě OnePlus 6 si vzali na paškál pánové DoXMark a pořádně proklepli jeho fotoaparát. Pojďme se tedy mrknout na výsledné skóre.

Celkově lze říci, že hlavní fotoaparát nedopadl špatně a získal 96 bodů, a to je slušné. Výsledek je lepší než například u Galaxy Note 8 a iPhone 8 Plus, ale o fous horší než u iPhone X, který dostal 97 bodů.

 

Podle testerů je celkové skóre vysoké hlavně díky solidnímu zisku 100 bodů v rámci testování focení. Tam si fotoaparát velmi dobře vedl při automatickém ostření, věrnosti barev a expozici. Dobře vykresluje detaily a šum není příliš vysoký. Bokeh efekt a zoom mírně zaostávají v porovnání s fotoaparáty s teleobjektivem.

Testování videa už tak dobře nedopadlo a právě zisk 87 bodů snížil celkové skóre. I zde bylo hodnoceno několik kategorií jako je expozice, autofokus, šum, artefakty a stabilizace. V rámci výsledku lze OnePlus 6 srovnat třeba s iPhone X, který uhrál 89 bodů, ale například Galaxy S9 Plus a Google Pixel 2 jsou na tom znatelně lépe.

Plusy u testování videa nasbíral fotoaparát u věrnosti barev s dobrým vyvážením bílé za všech světelných podmínek. Expozice je přesná a dynamický rozsah dobrý. Dokonce ani množství šumu není velké i za špatného světla. Mezi negativa patří horší vykreslení detailů za jakéhokoli světla a ani ostrost není zcela dobrá díky příliš dlouhé expozici.

Celkové hodnocení však nevyznívá pro fotoaparát OnePlus 6 špatně a je schopným konkurentem telefonům s podobně koncipovanými kamerami, a to hlavně co se fotografování týče. Pokud se však chcete zaměřit především na natáčení videa, jsou tu lepší alternativy. Celou DoXMark recenzi můžete pročíst zde.