Chystaný Huawei Honor Note 10 je centrem zájmu fanoušků mobilních zařízení už hezkých pár týdnů a očekávání jsou vyšroubována vskutku do závratné výše. Dnes pro vás máme dvojici nových hands-on obrázků pocházejících ze serveru Techtastic a na nich vynikne opravdu impozantní displej Honor Note 10, který je pro představu porovnán s vedle ležící přenosnou konzolí Nintendo Switch. A porovnání vypadá velmi libově.

Displej Honor Note 10 bude mít úhlopříčku 6,9-palce a extrémně tenké rámečky kolem něj, což je ještě umocněno chybějícími hardwarovými klávesami. Navíc je displej celistvý bez moderního vykousnutí a chlubí se tak poměrem stran 18:9. V porovnání s 6,2-palcovou obrazovkou Nintendo Switch je Note 10 jednoznačně vítězem nabízejícím větší plochu displeje a menší rozměry. Což samozřejmě není nic proti konzoli od Nintenda, která má zcela jiné účely, které plní více než zdatně a mohu ji osobně jen a jen doporučit.

Připravovovaný Honor Note 10 už se nám také podle všeho představil i ve výsledcích benchmarku Geekbench, kde se skrýval pod názvem Huawei RVL-AL09. Díky tomu se odhaduje, že bude mít procesor Kirin 970 spolu se 6 GB RAM a Androidem 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI. Určitě pak dostane do vínku i technologii GPU Turbo. Podle prvních listingů na čínských obchodech se dokonce spekuluje už o velmi brzkém vydání, optimisté hovoří o 26. červenci. K mání bude i zajímavá (a určitě pekelně drahá Rolls Royce Edition), ale my budeme spíše zvědavi jako se základní verze poměří s hlavní konkurencí v podobě Samsungu Galaxy Note 9.