Technologie rychlo-nabíjení Dash Charge je s fanoušky značky OnePlus už nějaký ten pátek od modelu OnePlus 3 a velmi rychle si vydobyla značnou popularitu díky opravdu bleskovým nabíjecím časům. Podle posledních informací se nad ní ale pomalu smráká a brzy bychom ji už neměli mít možnost u telefonů OnePlus vidět. Ke smutečním průvodům ale není důvod, protože se s největší pravděpodobností jedná pouze o kosmetickou změnu názvu.

OnePlus se totiž dostali v Evropě do prekérní situace, když uřad EU pro duševní vlastnictví zamítl jejich žádost o ochrannou známku pro název Dash Charge kvůli stížnosti společnosti Bragi vyrábějící bezdrátová sluchátku a samotného Amazonu. Takže je v podstatě jasné, že bude čínská firma donucena změnit název než zbytečně investovat do nejisté právní bitvy. Jasným náznakem pak bylo kompletní vypuštění zmínky o přítomnosti Dash Charge u představení OnePlus 6 v Londýně a následně pak její propagace při indickém vydání telefonu.

Náhradou by měl stát název Warp Charge, který by již brzy měl Dash Charge plně nahradit. Otázkou zůstává zda pouze pro evropský trh, ale spíše se nabízí, že půjde o globální změnu. Nově by ochranná známka Warp Charge měla zahrnovat nejen nabíjení samotné, ale i nabíječky a kabely. Žádost o novou ochrannou známku už leží u EUIPO, tedy zmíněného úřadu EU pro duševní vlastnictví a brzy by měla být projednána. Je samozřejmě možné, že i technologie samotná dozná mírných změn, ale osobně spíše očekávám opravdu jen kosmetickou změnu názvu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.