Koncem května/mája Xiaomi uvedla nejen telefon Mi 8, ale také verze Xiaomi Mi 8 SE a Xiaomi Mi 8 EE, neboli Explorer Edition. Posledně jmenovaný přístroj má velmi atraktivní vzhled a jako jediný se zatím nedostal do prodeje.

Podle teaseru, který koluje čínskou sítí by se to ovšem mělo změnit. Pokud tedy upoutávka nelže, prodeje by měly odstartovat 24. července/júla a cenovka je stanovena na 3699 jüanů (553 dolarů).

Xiaomi Mi 8 EE je jediný z trojice telefonů, který je vybaven technologií 3D Face ID, podobně jako iPhone X. Má také snímač otisků integrovaný do displeje a poslední specialitkou je průhledný zadní kryt, skrz který jsou vidět součástky. Zlí jazykové sice tvrdí, že je to tak trochu podfuk a že pod krytem je nalepen obrázek s komponenty tak, aby kryt budil zdání průhlednosti.

Nás, Evropany, jistě potěší i to, že Mi 8 EE podporuje všechna naše LTE pásma. Ovšem je otázkou, zda a kdy se telefon dostane do globálních prodejů, protože zatím to vypadá, že bude nabízen pouze v Číně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.