Začátkem letošního roku zástupci společnosti Oppo naznačili, že se chystají vstoupit na evropské trhy. Tato skutečnost se v průběhu následujících měsíců potvrdila a hlavním důkazem byla pařížská prezentace Oppo Find X.

Ovšem zatím šlo jen o takové drobné pokusy o uchycení se na trhu Starého kontinentu. Oppo má plány, které daleko přesahují prodeje několika kusů modelů telefonů. U britského Intellectual Property Office (IPO), což je v podstatě patentový úřad, nechali zaregistrovat 40 modelů telefonů. Máme se tedy opravdu na co těšit.

Tyto patentové žádosti podala společnost také u EUIPO a jejich telefony tedy mají registraci ve všech členských zemích EU, kterými jsou Belgie, Bulharsko, Kypr, Německo, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko a Česká republika.

Zaregistrováno je celkem šest sérií a jsou to konkrétně tyto.

Série Oppo A

V rámci této řady byly u IPO podány patentové žádosti pro telefony A11, A13, A15, A17, A19 a A21.

Série Oppo AX

V této řadě požádalo Oppo o registraci osmi modelů: AX5, AX7, AX9, AX11, AX13, AX15, AX17 a AX19.

Série Oppo FX

Tato řada je zcela nová a telefony z ní zatím nejsou dostupné v žádné zemi. Registrovány budou telefony FX7, FX9, FX11, FX13, FX15 a FX17.

Série Oppo R

Pár telefonů z řady R už známe, ale nově budou pro Evropu zaregistrovány přístroje R23, R25, R27, R29, R31 a R33.

Série Oppo RX

Další novou řadou je RX, v rámci které bylo požádáno o patentování modelů RX17, RX19, RX21, RX23, RX25, RX27, RX29 a RX31.

Série Oppo UX

Jde o poslední řadu, která se ocitla na stolech britských patentový úředníků. Registrovány budou telefony UX1, UX3, UX5, UX7, UX9 a UX11.

Podle všeho Oppo podalo patentové žádosti u telefonů napříč všemi třídami. Od top modelů z řady R až po levná zařízení řady A. V případě série N nebyla podány žádosti o registraci, ale máme tu hned několik nových modelů v řadách FX, RX a UX.

Je zřejmé, že všech čtyřicet telefonů nebude vyprodukováno letos, ale jde spíš o produkční plán na několik příštích let. Ať tak či tak, Oppo chystá pro Evropu opravdu silný úder.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.