Plánovaná masivní expanze čínské značky OPPO (jak jsme psali v dřívějším dnešním článku) je hotovou věcí a čínský gigant se konečně bude snažit se vymanit ze škatulky lokálního výrobce a následovat další premianty jako je Huawei nebo Xiaomi ke světlým globálním zítřkům. A podle všeho se drápkem uchytí v Evropě hned pozítří, protože na 18. července je naplánováno uvedení modelů OPPO R15 Pro a OPPO A3 na italský trh, kde budou k mání v kamenných obchodech sítě MediaWorld. A nejedná se o žádné chudé příbuzné a výběhové modely.

OPPO R15 Pro je velmi elegantní kousek se 6,28-palcovým 19:9 FullHD+ displejem, procesorem Snapdragon 660, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, microSD slotem, duálním zadním 20 Mpix + 16 Mpix fotoaparátem s podporou AI, 20 Mpix selfie kamerkou, 3430 mAh bateriií s podporou rychlo-nabíjení VOOC a systémem ColorOS. To vše bude ke koupi ve verzi Cosmic Purple nebo Ruby Red za 649 euro, což je sice poměrně vysoká cena, ale značka OPPO je prostě zárukou kvality a tím nejlepším co vůbec z Číny proudí.

Levnější alternativou pak bude OPPO A3, které by mělo rozvířit střední třídu. Opět se dočkáme 6.28-palcového FullHD+ 19:9 displeje, ale procesor bude jen Helio P60 spolu se 4 GB  RAM a 128 GB vnitřní paměti, baterie 3400 mAh, přičemž se hlavně šetřilo na fotoaparátech, protože telefon má je 16 Mpix zadní a 8 Mpix selfie senzor. Na druhou stranu za něj vysázíte jen 299 euro a bude k sehnání ve více konzervativnějších černých a stříbrných barevných odstínech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.