OPPO Find X je bezesporu nejelegantnějším telefonem značky a v Číně vzbudil hned po vydání opravdovou senzaci a trhal prodejní rekordy. Ostatně skvěle vybavený kousek s revolučním výsuvným modulem s fotoaparátem či zakřiveným AMOLED displejem prostě zaujme kohokoliv. Na druhou stranu se jedná o velmi drahý špás, který se třeba v Evropě prodává za závratných 999 euro. Ale možná se blýská na lepší časy a nějakou tu dostupnější verzi.

Na stránkách čínského certifikačního úřadu TENAA se totiž objevila verze modelu OPPO označená jako PAHM00, který sdílí některé znaky s původním Find X a fotografie designu přední strany vypadá také podobně.Navíc se tento tajemný PAHM00 objevil i ve výsledcích benchmarku Geekbench, podle kterých by měl mít procesor Snapdragon 835 spolu s 8 GB RAM. To nejsou ani v dnešní době specifikace k zahození a díky tomu by se mohla nějaká verze Find X dostat i do cenově dostupnějších sfér.

Na druhou stranu není zdaleka jasné, zda by si tato možná verze OPPO Find X zachovala všechny technologické vymoženosti klasického modelu, nebo zda by se jednalo o ořezanou verzi podobně jako to udělalo Vivo u Nex A-. Takže pravděpodobně vypadá zachování zakřiveného displeje, ale výsuvný modul s fotoaparátem už je vysoce diskutabilní. Tak se necháme překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.