Podle nedávných informací měla být Nokia X5 uvedena už 11. července/júla. Ovšem pár hodin před akcí, byl tento termín zrušen a společnost HMD prohlásila, že se tak stalo z důvodu blíže nespecifikovaných technických potíží.

V té době také nebyl stanoven náhradní termín prezentace. Dnešní informace, které pocházejí z čínského Weibo, naznačují, že telefon bude představen už zítra, tedy 17. července/júla.

Ovšem jde jen o neoficiální info, HMD nic nepotvrdila, takže je docela možné, že jde jen o takovou malou čínskou kachnu.

Očekává se, že se telefon Nokia X5, stejně jako Nokia X6, dostanou na globální trhy s obchodními názvy Nokia 5.1 Plus a Nokia 6.1 Plus. Konkrétně Nokia X5 bude mít 5,8 palcový displej s rozlišením 1520×720 pixelů a poměrem stran 19:9. Procesorem bude zřejmě Helio P60 s 3/4 a nebo 6 GB RAM.

Co se cen týče, tak ty čínské by měly u nejnižší paměťové verze začínat na 799 jüanech (120 dolarů), vyšší verze by měla stát zhruba 999 jüanů (150 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.