Společnosti HMD se letos poměrně daří. Čínský trh zaznamenal nebývalý úspěch v rámci prodejů novinkového telefonu Nokia X6 a že to byl opravdu trhák a fanoušci se dožadovali i globální verze, začíná se její vydání pomalu připravovat.

Proslýchá se, že mezinárodní varianta Nokia X6 by mohla být uvedena už za pár dnů, konkrétně 19. července/júla. Stále však není jasno s jakým názvem se bude ve světě prodávat.

Jedna z možností je, že obchodní název bude Nokia 6.1 Plus a právě s tímto názvem telefon prošel i testy Geekbench. Z výpisu lze vyčíst nejen skóre, ale i klíčové parametry přístroje.

I zde najdeme osmi jádrový procesor Snapdragon 636 se 4 GB RAM a také vidíme, že operačním systémem bude Android 8.1 Oreo. To jsou naprosto stejné parametry jako u Nokia X6. A podle všeho, ani další parametry by se neměly změnit. Předpokládá se, že k dispozici bude i verze s 6 GB RAM.

Co se výsledků testů týče, tak v single-core testu posbírala Nokia 6.1 Plus 1332 bodů a v multi-core testu 4903 bodů. Pokud bychom si chtěli zaspekulovat o ceně globální verze Nokia X6 a vyšli bychom z ceny čínské, která je momentálně 1299 jüanů (194 dolarů), můžeme očekávat, že cenové rozpětí na globálním trhu bude zhruba 200 až 220 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.