Společnosti HMD se letos poměrně daří. Čínský trh zaznamenal nebývalý úspěch v rámci prodejů novinkového telefonu Nokia X6 a že to byl opravdu trhák a fanoušci se dožadovali i globální verze, začíná se její vydání pomalu připravovat.

Proslýchá se, že mezinárodní varianta Nokia X6 by mohla být uvedena už za pár dnů, konkrétně 19. července/júla. Stále však není jasno s jakým názvem se bude ve světě prodávat.

Jedna z možností je, že obchodní název bude Nokia 6.1 Plus a právě s tímto názvem telefon prošel i testy Geekbench. Z výpisu lze vyčíst nejen skóre, ale i klíčové parametry přístroje.

I zde najdeme osmi jádrový procesor Snapdragon 636 se 4 GB RAM a také vidíme, že operačním systémem bude Android 8.1 Oreo. To jsou naprosto stejné parametry jako u Nokia X6. A podle všeho, ani další parametry by se neměly změnit. Předpokládá se, že k dispozici bude i verze s 6 GB RAM.

Co se výsledků testů týče, tak v single-core testu posbírala Nokia 6.1 Plus 1332 bodů a v multi-core testu 4903 bodů. Pokud bychom si chtěli zaspekulovat o ceně globální verze Nokia X6 a vyšli bychom z ceny čínské, která je momentálně 1299 jüanů (194 dolarů), můžeme očekávat, že cenové rozpětí na globálním trhu bude zhruba 200 až 220 dolarů.