Surface Phone je už skoro mýtické zařízení, kterým se fanoušci Microsoftu stále zaklínají a které by mělo do budoucna napravit minulé kolosální propadáky Microsoftu na trhu s mobilními telefony. Ostatně univerzální přístroj s funkcí telefonu, rozložitelného tabletu nebo laptopu s velmi dobrými specifikacemi a Windows 10 zní opravdu jako něco, co bychom rádi na trhu viděli. A podle posledních zpráv ještě nemusíme úplně házet flintu do žita.

Zákulisní informace totiž hovoří v současnosti o třech hlavních projektech Microsoftu v této oblasti označované jako Libra (Surface Go), Carmel (Surface Pro 6) a Andromeda. První dva kusy už byly nedávno odhaleny a představeny, jedná se o další tabletové pokusy k dobytí trhu, ale poslední projekt je ten nejzajímavější. Právě Andromeda by měla skrývat mýtický Surface Phone.

Už před nějakým časem na web unikly rendery s designem tohoto přístroje a vypadalo to, že k vydání tohoto  zařízení už opravdu mnoho nechybí a původně se očekávalo vydání do konce roku. Pak byl projekt údajně poslán k ledu, ale momentálně by se měly práce opět rozjet, protože hned několik zdrojů zmiňuje plány Microsoftu na kompletní přepracování hardwaru i softwaru Andromedy. Což samozřejmě ostře kontrastuje s původními plány a slovy o „revolučním zařízení“, když projekt těsně před dokončením není pro firmu dostatečně dobrý k samotnému vydání.

A protože si Microsoft už opravdu nemůže dovolit další spektakulární mobilní propadák, tak si dá se Surface Phone pořádně na čas a vydá ho, až když bude opravdu panovat na všech frontách naprostá spokojenost s finálním produktem. Čímž samozřejmě utrpí časová osa a vše se posune zhruba až na konec roku 2019.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.