Důkaz o existenci modelu Xiaomi Mi A2 Lite jsme už viděli před časem díky jednomu z prodejců v Singapuru, ale to už je přece jen před nějakým tím týdnem. Mnohem hmatatelnější a novější informace se nám dostaly do rukou včera, kdy se na webových stránkách jednoho z polských prodejců tento model objevil v nabídce a dokonce i s popisem specifikací.

Spolu s ním se v listingu objevil i plnohodnotný Xiaomi Mi A2, ale o tom už stejně dávno všechno víte, takže je mnohem zajímavější se zaměřit právě na verzi Lite. Ta by podle všeho měla být Android One identickou kopií modelu Redmi 6 Pro, tedy s čistým Androidem na štítě. A k tomu nezbytným vykousnutím displeje, na rozdíl od konzervativnějšího designu Mi A2.

Specifikace vypadají opravdu zcela stejně, takže můžeme očekávat 5,84-palcový FullHD+ displej s poměrem stran 19:9, procesor Snapdragon 625, 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Pravděpodobně budou existovat i jiné varianty s rozdílnými kapacitami pamětí, ale to asi nikoho moc nepřekvapí. Lehce zmatečná je u listingu jen identická cena pro plnou i Lite verzi Mi A2, což určitě nebude pravda.

Tento model tak s největší pravděpodobností splní nedávný slib Xiaomi o vydání Android One verze jednoho ze telefonů Redmi a volba evidentně padla na Redmi 6 Pro. Oficiální představení by mělo proběhnout spolu s Mi A2 na velké představovačce ve Španělsku 24. července, takže už jen pár dnů a nové globální Android One modely od Xiaomi jsou tu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.