Robotizace už nám pomalu začíná docházet i do našich domácností a i když se stále nějak nedaří sestavit pořádného robota co vám uvaří, vypere a vyžehlí, tak alespoň na vysávání už existují některé velmi povedené kousky. A pokud byste měli zájem si některé z těch lepších pořídit, tak jsou dva z nich momentálně v bleskových slevách na e-shopu Tomtop a to dokonce přímo z evropského skladu.

Prvním z nich je Xiaomi Mijia Roborock S50 druhé generace, který zvládne nejenom vysávání ale mopem hezky vytře i podlahu díky integrovanému bionické nádržce s vodou. Díky 13 senzorům automatického systému se vyhne překážkám, automaticky nastaví sílu sání podle povrchu (až 2000Pa) nebo překoná i mírné prahy do výšky 2 cm. Samozřejmostí je pak kontrola pomocí aplikace a automatické nabíjení v doku, které si sám robot kontroluje. A mezinárodní verzi tohoto krasavce si z EU skladu Tomtopu můžete pořídit jen za €378.83.

Druhým levnějším do party je pak ILIFE V7s Plus, který je co do funkcí velmi podobný, protože má také integrovanou 300ml nádržkou na vodu a 60ml sáčkem na prach. Takže i on zvládne podlahu vytřít a stejně tak by měl zvládnout pokročilé funkce jako je detekce překážek, případně schodů, nebo automatické zajíždění do nabíječky. Síla sání je sice jen kolem 400Pa, ale na druhou stranu se jedná o velmi nízký (8,4 cm) model, který tak zajede i pod lecjaký kus nábytku. Ten si pak pořídíte v EU skladu jen za hezkých €172.19.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.