Ohodnoťte článek

Podle posledních zpráv z korejských zdrojů webu ETNews to vypadá, že by chystaný model Huawei Mate 20 měl dostat do vínku ohebný OLED displej. To je poměrně překvapivá informace, protože ještě nedávno se počítalo s tím, že dávku OLED displejů pro tento telefon zajistí Samsung. Dnešní zprávy tuto dodávku připisují čínské společnosti BOE a nádavkem by se mělo jednat právě o ohebné displeje, jejichž masová produkce by se měla rozjet už tento měsíc.

Ohebné OLED displeje s sebou nesou celou řadu výhod, jako je například možnost maximalizace užitného prostoru displeje a konečně tak opravdový bezrámečkový model se vším všudy. Teoreticky by se mohlo jednat přímo i o koncept ohebného telefonu, ale i když jsme nějaké patenty a teoretické konstrukce v poslední době viděli, tak to není příliš reálná myšlenka. Huawei nejspíše jen využije fyzických předností ohebných displejů a telefon samotný bude klasické konstrukce.

Ale i tak by se rozhodně nemělo jednat o nějaké ořezávátko a určitě dorazí na trh vybavený nějakou tou extra pokročilou technologií. Ve hře je například chystané proprietární ultra rychlé 40W nabíjení, o kterém byla řeč velmi nedávno. Stejně tak je velmi pravděpodobné, že se opět dočkáme hned trojice zadních fotoaparátů, podobně jako u současného vlajkového modelu Huawei P20 Pro, nebo nové generace procesorů Kirin 980. Ale na Mate 20 si ještě chvíli počkáme, protože jeho vstup na trh se očekává někdy v říjnu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.