Čínští Xiaomi jsou jedním z hlavním světových výrobců chytrých zařízení pro IoT, tedy Internet of Things. Podle jejich šéfa Lei Juna měli na konci minulého roku v nabídce až 800 zařízení spadajících do této kategorie a nutno dodat, že některé jsou pro našince lehce obskurní a kuriózní. Jednou z takových kuriozit je i nově představená chytrá lednička Xiaomi Yunmi 450L, která právě dorazila na trh s cenou 5999 juanů (tedy asi 902 dolarů).

A lednička je to opravdu chytrá se vším všudy, protože může sloužit jako centrální hub pro všechna připojená IoT zařízení, takže není problém přímo z ní ovládat třeba chytrý vysavač, zhasínat světla, odemykat dveře a spoustu dalších funkcí. K tomu je také vybavena masivním 21-palcovou IPS obrazovkou a samozřejmě plnou podporou hlasového ovládání. A podporuje dokonce i audio/video funkce, kdybyste se snad chtěli při otvírání lednice dívat na film.

Z dalších chytrých funkcí se hodí třeba vioBrainTM systém, který hlídá vaše potravinové návyky a rutiny, takže může doporučit položky k nákupu a doplnění zásob. To pak samozřejmě klidně hned provedete na obřím displeji, nebo vše prostě nadiktujete hlasovým ovládáním. Jen doufám, že lednička není vybavena třeba chytrým zámkem na noční hodiny, nebo hlasovým odrazováním od otvírání po příchodu z práce 🙂

Jedná se o poměrně masivní lednici amerického typu s dvojitými dveřmi a spoustou místa, samozřejmě i chladící duální 360-stupňový cirkulační systém je na té nejvyšší úrovni a nepřijdete ani o veškeré klasické pokročilé chladící a mrazící funkce, které přece jen od ledničky hlavně očekáváte. K nám určitě tato přespříliš chytrá lednice nedorazí, ale jako kuriozita se v nabídce Xiaomi určitě neztratí. Ruku na srdce, využili byste podobnou lednici ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.