Nový model Huawei Nova 3 bude oficiálně představen spolu s chytrým náramkem Talkband B5 už brzy 18.července v Číně. Ale už dnes je telefon plíživě nabízen v předprodejích na čínském obchodě TMall. Takže máme hezky na talíři kompletní specifikace a z důležitých informací schází už jen cena. A z jiného zdroje máme už i velmi detailní rendery, takže telefon se nám představuje v celé své kráse.

Huawei Nova 3 vypadá designově velmi podobně jako řada P20, ale bude nabízen v nových barvách – purpurové, černé, modré a zlaté. Vykousnutí v horní části displeje je lehce širší než minulé modely, ale v podstatě je design opravdu stejný. Ale v oblasti hardwarového vybavení se dočkáme velkého překvapení a jde o překvapení velmi pozitivní.

Telefon totiž dostane do vínku procesor Kirin 970 namísto očekávaného Kirinu 659 a to je změna vskutku razantní, protože se jedná o velmi výkonný vlajkový model. Stejně tak se určitě dočkáme i GPU Turbo, 6 GB RAM a výběru mezi 64 GB a 128 GB vnitřní paměti. Displej bude 6,3-palcový s poměrem stran 19.5:9, FullHD+ rozlišení a zakřiveným sklem na displeji.

Ani s fotoaparáty to nebude u Huawei Nova 3 vůbec špatné, protože selfie duo má 24 Mpix + 2 Mpix senzory a zadní duo pak 16 Mpix + 24 Mpix. Samozřejmostí je podpora AI, 3D Qmoji, Face Unlock technologie a spousty dalších. Baterie pak bude mít kapacitu 3750 mAh a bude podporovat rychlo-nabíjení. Předprodeje by měly začít brzy po představení 20.července a jsme opravdu velmi zvědavi na nastavenou cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.