Dnes jsme se v Číně měli dočkat oficiálního představení nového modelu od Nokia, konkrétně pak Nokia X5 (případně údajně mezinárodně pojmenovaného jako Nokia 5.1 Plus), ale nakonec k němu nedošlo. Z vyjádření společnosti na sociální síti Weibo jde o pouhé odložení kvůli blíže nespecifikovaným technickým problémům spojeným s místem uvedení. Prozatím nebylo upřesněno na kdy se akce přesune.

Nokia X5 (nebo Nokia 5.1 Plus) by měla být druhým kouskem od společnosti HMD Global s moderním vykousnutým displejem a měla by nabídnout 5,8-palcovou úhlopříčku obrazovky s poměrem stran 19:9 a HD+ rozlišením 1520×720 pixelů. Použitý procesor ještě nebyl upřesněn, ale mělo by jít buď o některý z rodiny Snapdragonu 600 nebo Mediatek Helio P60 taktovaný na 2 GHz. Podle všeho by měl také dostat 3GB/4GB nebo 6 GB RAM a 32GB/64GB vnitřní paměti.

Alespoň se dnes na svět dostaly nové informace spojené s cenou tohoto chystaného telefonu, přičemž základní verze by měla stát už od 799 juanů (tedy asi 120 dolarů) a 999 juanů (150 dolarů). To opravdu není mnoho a určitě to přidá na zajímavosti této nové Nokii. Situaci samozřejmě budeme dále sledovat a dáme vědět, jak vše dopadlo.