V portfoliu společnosti Vernee nenajdeme jen telefony s klasickým designem. Koncem loňského roku se jejich nabídka rozšířila i o telefon outdoorový, nebo chcete-li, odolný. Tím je právě Vernee Active.

Ovšem běžný design outdoorového přístroje zde nečekejte. Společnost Vernee celkem zdařile skloubila odolnost a vzhled klasického telefonu. Pravda, Vernee Active je sice trochu robustnější, ale jeho tělo je stále poměrně štíhlé. Při výrobě bylo použito kevlaru, rohy a rám přístroje jsou vyztuženy. Nechybí certifikace IP68 a vojenský standard MIL-STD 810G. Konektory chrání pevné krytky.

Displej má úhlopříčku 5,5 palce s rozlišením 1920×1080 pixelů. Telefon pohání osmi jádrový procesor Helio P25 s 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4200 mAh a podporu 9V/2A rychlého nabíjení. Operačním systémem je Android 7.0 s nadstavbou VOS, která je dobře odladěna. Ve foto výbavě najdeme zadní fotoaparát s rozlišením 16 MPix, PDAF a světelností f/2.2. Přední kamera je 8 MPix.

Tolik tedy ve zkratce o hlavních parametrech Vernee Active. Další podrobnosti a zkušenosti z běžného používání najdete v naší recenzi, případně i na stránkách oficiálního Vernee e-shopu pro Slovenskou a Českou republiku, kde jej můžete aktuálně zakoupit za 282 Euro. Když použijete slevový kupón ve tvaru 10EURO, cena spadne ještě o 10 Euro, kupón je platný pro první tři kupující.