O Meizu 16 se tvrdí, že bude první letošní vlajkovou lodí společnosti v tom pravém smyslu slova. O tom nás utvrzuje i generální ředitel Wong, který pravidelně přidává zprávy na čínské Weibo.

Možná by proto nebylo od věci si všechny tyto informace o parametrech Meizu 16 shrnout, abychom věděli, do čeho jdeme. A lze říci, že kromě oficiální ceny, máme po kupě už vlastně skoro vše.

Řada 16 bude mít dvě verze, Meizu 16 a Meizu 16 Plus. První z nich bude mít displej s úhlopříčkou 5,8 palce a Meizu 16 Plus přijde s 6,5 palcovým zobrazovadlem. Obě verze budou mít poměr stran 18:9. Odpůrci horního výřezu se můžou radovat, protože ani jeden z modelů jej nebude mít.

Jedna z verzí, zřejmě 16 Plus, bude mít snímač otisků integrovaný do displeje. Oba modely pak budou mít velmi úzké rámečky a k tomu pan Wong dodal, že brada většího z nich bude o 2 mm užší než u Samsung Galaxy S9+. Potvrzen je také procesor Snapdragon 845.

Dobrou zprávou je jistě i to, že zůstane zachován i 3,5 mm audio jack a hovoří se také o vyšší kvalitě audia díky stereofonním reproduktorům. Wong také potvrdil, že fyzické tlačítko mBack zmizí, ale jeho funkce zůstane jen v trochu jiné podobě. Pravděpodobně půjde o Super mBack, který by měl být v displeji.

Kombinace pamětí zatím potvrzena nebyla, ale očekává se, že Meizu 16 přijde ve verzích 6 GB+128 GB a 6 GB+64 GB, ale vyloučena není ani varianta 8 GB+128 GB. I když ceny také nebyly potvrzeny, pan Wong pravil, že „byly vytvořeny s velkou láskou“. Zatím se tedy odhaduje, že cena základní verze Meizu 16 by se mohla pohybovat kolem 3000 jüanů, což je zhruba 454 dolarů.