O Meizu 16 se tvrdí, že bude první letošní vlajkovou lodí společnosti v tom pravém smyslu slova. O tom nás utvrzuje i generální ředitel Wong, který pravidelně přidává zprávy na čínské Weibo.

Možná by proto nebylo od věci si všechny tyto informace o parametrech Meizu 16 shrnout, abychom věděli, do čeho jdeme. A lze říci, že kromě oficiální ceny, máme po kupě už vlastně skoro vše.

Řada 16 bude mít dvě verze, Meizu 16 a Meizu 16 Plus. První z nich bude mít displej s úhlopříčkou 5,8 palce a Meizu 16 Plus přijde s 6,5 palcovým zobrazovadlem. Obě verze budou mít poměr stran 18:9. Odpůrci horního výřezu se můžou radovat, protože ani jeden z modelů jej nebude mít.

Jedna z verzí, zřejmě 16 Plus, bude mít snímač otisků integrovaný do displeje. Oba modely pak budou mít velmi úzké rámečky a k tomu pan Wong dodal, že brada většího z nich bude o 2 mm užší než u Samsung Galaxy S9+. Potvrzen je také procesor Snapdragon 845.

Dobrou zprávou je jistě i to, že zůstane zachován i 3,5 mm audio jack a hovoří se také o vyšší kvalitě audia díky stereofonním reproduktorům. Wong také potvrdil, že fyzické tlačítko mBack zmizí, ale jeho funkce zůstane jen v trochu jiné podobě. Pravděpodobně půjde o Super mBack, který by měl být v displeji.

Kombinace pamětí zatím potvrzena nebyla, ale očekává se, že Meizu 16 přijde ve verzích 6 GB+128 GB a 6 GB+64 GB, ale vyloučena není ani varianta 8 GB+128 GB. I když ceny také nebyly potvrzeny, pan Wong pravil, že „byly vytvořeny s velkou láskou“. Zatím se tedy odhaduje, že cena základní verze Meizu 16 by se mohla pohybovat kolem 3000 jüanů, což je zhruba 454 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.