Xiaomi prostě jede a zdá se, že hodlají kout železo, dokud je žhavé. Obliba čehokoli, co společnost produkuje, i když jsou to občas dosti obskurní věci, je jednoznačná. Takže se chystá další zařízení Xiaomi Pocophone, které nedávno dostalo certifikaci NCC a FCC.

Tento přístroj se nejdříve objevil na stránkách tchajwanského úřadu National Communications Commission (NCC) s kódovým označením M1805E10A a následně i u čínského FCC certifikátora. Tam je k nalezení pod označením M1805D1SG, nicméně FCC-ID je shodné jako u NCC, tedy 2AFZZ-XMSE10A.

Z certifikačního výpisu lze vysledovat, že telefon bude podporovat Bluetooth připojení, WiFi 2,4 GHz a 5 GHz a LTE pásmo 40, které je však softwarově potlačeno, protože zařízení není určeno pro používání v USA.

Další informace ve výpisu uvádějí rozměr přístroje, který je 151×76 mm s diagonálou 163 mm. Na zadní straně by měl být uložen duální fotoaparát. Zbývá tedy, aby se telefon prohnal ještě rukama Tenaa certifikátorů a nějakým tím benchmarkem a snad o něm budeme časem vědět více.

Jaký je váš názor na toto Xiaomi zařízení? Je podle vás už tak trochu „přexiaomiováno“, nebo byste naopak uvítali další telefony a gadgety této značky? Komentáře jsou otevřeny vašim názorům.