Už od okamžiku vydání nedávno během června se z VIVO Nex stal bleskově hit a telefon si tuto pozornost svojí netradiční konstrukcí rozhodně zaslouží. Prozatím si ho však mohli oficiálně pořídit jen domácí čínští zákazníci, což by se velmi brzy mělo změnit. Podle vyjádření zástupců společnosti by totiž v horizontu konce července Nex měl dorazit na světové globální trhy, konkrétně se hovoří o několika státech jako je Rusko, Taiwan, India nebo Malajsie pro první vlnu. Ale další budou určitě velmi brzy následovat a dostane se i na Evropu.

VIVO Nex se snaží bodovat svojí revoluční konstrukcí s vysouvacím předním selfie fotoaparátem a také displejem s ultra tenkými rámečky. Poměr displeje k tělu telefonu je sice „pouhých“ 86 %, což je nižší číslo než například u přímé konkurence jako OPPO Find X nebo Xiaomi Mi 8, ale i tak design vypadá skvěle. A k zahození určitě není ani čtečka otisků prstů integrovaná přímo v displeji, s čímž má VIVO ostatně největší zkušenosti ze všech výrobců. Nex je k dostání ve ve dvou verzích, nejvyšší (označovaná jako Ultimate nebo Nex S) dostala Snapdragon 845 a nižší Nex A si musí vystačit se Snapdragon 710 podobně jako například Xiaomi Mi 8 SE.

V Číně je Nex A k sehnání za 3998 juanů (tedy asi 605 dolarů) a výkonnější bratřík Nex S za 4998 juanů (780 dolarů). To nejsou zrovna lidové ceny a když vezmeme v potaz, že pro globální trhy cena určitě ještě naroste, tak bude zajímavé sledovat jak si nové VIVO povede ve srovnání s konkurencí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.