Uběhly asi dva měsíce od uvedení na trh chytrého telefonu Nokia X6 společností HMD Global. Zatímco jsme očekávali, že toto zařízení bude mířit na další obchodní trhy mimo Čínu, zdá se, že se chystá jeho upgrade. Soudíme to podle spatřeného letáku s upoutávkou na odhalení nového telefonu Nokia 5.1 Plus – také známý jako Nokia X5.

K odhalení tohoto nového modelu Nokia 5.1 Plus by mělo dojít 11. července/júla v Číně. Smartphone již získal certifikáty Bluetooth a TENAA, takže to vypadá, že by se to ve zvoleném datu mohlo podařit.

Specifikace

Chytrý telefon Nokia 5.1 Plus by měl přijít s 5,86-palcovým HD+ displejem, který bude mít nahoře (ne)populární výřez. Displej by měl celkově zabírat zhruba 80.4% v poměru k tělu. Dále by měl být vybaven pravděpodobně od Mediateku osmi jádrovým procesorem taktovaným na 2.0 GHz. Co se týče paměti zřejmě bude na výběr z několika možností  4/6GB RAM a  64 GB vnitřní paměť nebo 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměť. Hlavní zadní kamera bude duální 13 MP a přední selfie kamerka 8 MP. Baterie bude s kapacitou 3000 mAh. Zařízení poběží na systému Android 8.1 (Oreo).

Rozměry smartphonu by měly být následující: 149,5 x 72 x 8,1 mm a jeho váha 160 g. Na výběr bude ze tří barevných variant – měděná, modrá a černá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.