Ohodnoťte článek

Společnost Oppo má ve svém portfoliu nejen špičkové high-end přístroje, ale nezapomíná ani na telefony střední třídy s rozumnou cenou. Jedním z nich je i Oppo A5, který byl oficiálně zalistován na stránkách společnosti.

Protože docela nedávno prošel Oppo A5 certifikací Tenaa, nejsou jeho parametry žádným velkým překvapením. Potvrzen je 6,2 palcový displej s poměrem stran 19:9 a rozlišením 1520×720 pixelů. Nad displejem musíme počítat s výřezem pro uložení kamery a dalších senzorů.

Jako procesor byl použit osmi jádrový Snapdragon 450 se 4 GB RAM a 64 GB interní paměti, kterou lze dále rozšířit. Operačním systémem je Android 8.1 Oreo s nadstavbou Color OS.

Zadní panel okupuje duální fotoaparát, který je uložen horizontálně v levém horním rohu a tvoří jej snímače 13 MPix se clonou f/2.2 a 2 MPix se světelností f/2.4. Přední kamera je 8 MPix a má také AI funkce.

Snímač otisků úplně chybí, takže bude nutno se spolehnou pouze na rozpoznání obličeje pro odemknutí telefonu. Baterie má solidní kapacitu 4320 mAh a podle výrobce by měla bez úhony přežít například 14 hodin přehrávání videa, nebo 11 hodin hraní her.

Oppo A5 bude nabízen ve dvou barevných variantách Mirror Blue a Mirror Pink Powder, do prodeje se dostane 13. července/júla s cenovkou 1500 jüanů, což je v přepočtu 226 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.