Tak konečně máme dobrou zprávu pro fanoušky značky UMIDIGI, protože po dlouhých týdnech zdržování a mlžení tu máme oficiálně potvrzené ceny pro nový model UMIDIGI Z2 Pro. Tento telefon je výrazně vylepšenou verzí základního Z2 a paradoxně to cena ani příliš neodráží, protože rozdíl opravdu není až tak veliký.

UMIDIGI Z2 Pro je totiž vlajkovou lodí značky a tak se na ní tvůrci poměrně vyřádili i co se týče velmi slušné výbavy. Hlavním tahákem bude určitě procesor Helio P60 s AI nebo duální zadní fotoaparát s výborným hlavním16 Mpix senzorem S5K2P7 s velkými 1.12μm pixely a  1/1.28″ velikostí senzoru samotného, doplněný o sekundární 8 Mpix senzor S5K4H7. Přední selfie duo také nebude k zahození s 16 Mpix + 8 Mpix sestavou a senzorem Sony IMX371.

Z2 Pro také nabídne super rychlé 15W bezdrátové rychlo-nabíjení, které by mělo baterii telefonu dobít za velmi slušných 100 minut. Samozřejmě je k mání i klasické drátové 18W nabíjení, které zkrátí dobu nabíjení jen na zhruba 70 minut. A dostane se i na další vymoženosti jako je NFC, dual 4G VoLTE, čistý Android 8.1 nebo celkem opravdu kompletní světové LTE frekvence.

Telefon je také k sehnání v luxusní keramické verzi, i když si za ni samozřejmě lehce připlatíte. Ale jako bonus pak dostanete alespoň zbrusu novou bezdrátovou nabíječku UMIDIGI Q1. Předprodeje začnou už brzy a nabídnou velmi slušné snížení cen, můžete se již také zaregistrovat právě k zahájení předprodejů. Ale teď už přímo k předprodejovým cenám.

  • UMIDIGI Z2 Pro Twilight $299.99
  • UMIDIGI Z2 Pro Carbon Fiber $299.99
  • UMIDIGI Z2 Pro Luxury Ceramic $359.99 (včetně UMIDIGI Q1)

Po skončení předprodejů se ceny lehce zvednou na 359.99 dolarů pro základní edice a 399.99 pro luxusní keramickou. Uvidíme jestli za tyto peníze bude telefon konkurenceschopný, ale v porovnání se základní variantou Z2 se jedná o výbornou mnohem lépe vybavenou koupi.