Vernee Mars Pro je na trhu už zhruba rok a objevil se v době, kdy etablovaní výrobci začali vsázet na procesory podporující vyšší kapacitu paměti RAM.

Možná i proto se Mars Pro dočkal procesoru Helio P25 a 6 GB RAM. Interní úložiště je nastaveno na 64 GB, ale lze jej dále rozšířit pomocí SD karty v hybridním slotu až o 128 GB. Mnozí uživatelé si tuto konfiguraci pochvalovali a slušnou odezvu mělo i konstrukční provedení telefonu.

Displej Vernee Mars Pro má úhlopříčku 5,5 palce s FullHD rozlišením a jemností 400 ppi. Kromě toho má také filtr „modrého světla“, díky kterému jsou chráněny naše oči. Hlavní fotoaparát je 13 MPix se clonou f/2.0. Přední kamera je pak 5 MPix.

Baterie má solidní kapacitu 3500 mAh s tzv. Endurance módem. Mód se automaticky aktivuje ve chvíli, kdy kapacita baterie poklesne na 15%. Sníží se výkon procesoru, zastaví se procesy běžící na pozadí a telefon by měl vydržet v provozu ještě téměř celý den. Operačním systémem je Android 7.1 Nougat s nadstavbou VOS.

Vernee Mars Pro je stále v prodeji na oficiálním Vernee e-shopu pro Slovenskou a Českou republiku, a to za 215 Euro. Pro čtenáře Gizchina tu máme i slevový kupón ve tvaru 10EURO, který cenu telefonu poníží ještě o 10 Euro. Kupón je platný pro první tři kupující.