Vydání nového Xiaomi Mi Max 3 se očekává vy výhledu maximálně několika příštích týdnů, ačkoliv Xiaomi žádné konkrétní datum ještě oficiálně nepotvrdili. Existuje však už celá řada nepřímých důkazů a ukazatelů, které na velmi blízké datum vydání poukazují. Na internet se už dokonce dostalo i první promo video přímo od Xiaomi a dnes i první hands-on snímky s telefonem samotným, které potvrzují finální design přístroje.

Snímky pocházejí ze sociální sítě Weibo a vidíme na nich jasně přední stranu bez moderního vykousnutí displeje, což tedy potvrzuje předchozí úniky a spekulace. Na zádech pak najdeme vertikálně orientované čočky duálního zadního fotoaparátu podobného Redmi Note 5 Pro. Čtečka otisků prstů je také na zadní straně telefonu, takže žádné velké překvapení. Podle textury to také vypadá na celokovové tělo.

Kromě designu můžeme z fotografie vyčíst i některé specifikace, protože je na displeji nalepena nálepka s některými parametry. Takže už s určitostí víme, že Xiaomi Mi Max 3 bude mít 6,9-palcový displej s poměrem stran 18:9 a FullHD+ rozlišením 2160 x 1080 pixelů. Zadní duální fotoaparát bude mít 12 Mpix + 5 Mpix senzory  a kapacita baterie se vyšplhá na velmi pěkných 5500 mAh. Obecně se očekává, že základní verze telefonu dostane do vínku jen procesor Snapdragon 636 spolu se 3 GB RAM, ale díky tomu by se cena mohla dostat na 1699 juanů (asi 258 dolarů). Pro verze by pak mohla nabídnout pořádný nárůst výkonu díky Snapdragonu 710 a její existence už byla i potvrzena certifikací NCC.