Momentálně je od Xiaomi po softwarové stránce horkým zbožím na trhu nový systém MIUI 10, který je v těchto dnech postupně uvolňován na širokou škálu zařízení této značky. Ale podle všeho už pomalu započaly práce na MIUI 11, alespoň tomu nasvědčují zákulisní informace. A tým softwarových inženýrů Xiaomi tak dnes zveřejnil článek, ve kterém objasňují historii vzniku a designových rozhodnutí spojených právě s MIUI 10.

A článek, i když je zaměřený na MIUI 10, tak naťukává i designovou filosofii další chystané generace systému, protože se v něm přímo hovoří o tom, že v MIUI 11 bude zohledněno hlavně vylepšení uživatelského rozhraní (UI) přesně podle potřeb uživatele. Samotné UI by se ale nemělo příliš lišit od MIUI 10.

Vývojářské oddělení MIUI

Původní koncept systému MIUI byl vytvořen pro potřeby telefonů s poměrem stran 16:9 a tak je jasné, že pro moderní modely s poměrem 18:9 nebo 19:9 už některé prvky nedostačují. I v MIUI 10 máme možnost vidět některé změny a vylepšení spojené právě se změnou poměru stran displeje v nové éře. A Xiaomi se výzev nebojí, protože stabilní verze MIUI 10 už existuje pro celkových 33 modelů, což není zrovna málo. A další ještě určitě na seznam přibudou.

Samozřejmě k další verzi MIUI vede ještě velmi dlouhá cesta, protože cyklus vývoje opravdu jen započal a je v plenkách. Ale první beta verze by neměla být zase až tak vzdálena, zejména pokud budou hlavní základy systému vycházet z toho současného. Uvidíme.