V červnu jsme se dočkali vydání slušné řádky vlajkových modelů od velkých hráčů, jako jsou Xiaomi Mi 8, VIVO Nex nebo OPPO Find X a určitě tak není bez zajímavosti se podívat, jak tyto kusy zahýbaly žebříčkem nejvýkonnějších Android telefonů. Tento žebříček je samozřejmě složen z výsledků populárního Antutu benchmarku a jde o červnová čísla.

Sluší se podotknout, že výsledky pochází z Antutu version 7 a jedná se průměr sesbíraných skóre jednotlivých telefonů, tedy nikoli maximální dosažené výsledky. Data byla sesbírána od 1. do 30. června, takže by se mělo jednat o opravdu aktuální žebříček se slušnou vypovídající hodnotou. A protože některé z modelů jsou v něm identifikovány jen rozsypaným čajem, tak samozřejmě poskytneme i podrobnější pohled a komentář.

Na špici se znovu usadil s mírným náskokem herní Xiaomi Black Shark následovaný VIVO Nex Ultimate, OnePlus 6 a Xiaomi Mi 8. Ve všech případech se samozřejmě jedná o modely vybavený vlajkovým procesorem Snapdragon 845, ale to se dá říci o drtivé většině telefonů v dnešním žebříčku. Zajímavostí je i poměrně velký rozptyl výsledků Xiaomi Mi 8, protože maximální hodnoty přesahovaly 300.000 bodů. V žebříčku také prozatím chybí OPPO Find X, které není reálně na trhu dostupné a nenasbíralo tak potřebný počet výsledků.

Zato v něm už je nové Sony Xperia XZ2, ale stačilo to pouze na deváté místo. Před něj se totiž stihly ještě vecpat Smartisan Nut R1, Samsung Galaxy S9+ a S9 a Xiaomi Mi MIX 2S. Poslední desáté místo okupuje jediný zástupce bez Snapdragonu 845 a bodový propad je u specializovaného herního kousku Nubia Red Magic velmi zřetelný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.