Společnost Xiaomi vydala 31.května/mája novinku v podobě Xiaomi Mi 8 v Shenzhenu. Tento smartphone se objevil ve třech variantách. Pro všechny je společné, že mají 6 GB RAM a pak jsou rozdíly ve vnitřní paměti – 64 GB, 128 GB a 256 GB.

Nyní se zdá, že jsou na cestě další dvě verze tohoto modelu. Dle nejnovějších zpráv z Tenaa společnost Xiaomi pracuje na verzi Xiaomi Mi 8 s 4 GB a 8 GB RAM. Co se týče vnitřní paměti, tak tam nejsou známy přesné údaje. Je však pravděpodobné, že obě varianty budou na výběr z třech možností stejně jako model s 6 GB RAM. Xiaomi Mi 8 (6GB + 64GB) je v nabídce za zhruba 403 dolarů. dá se tedy předpokládat, že u verze s 4GB RAM se dostaneme ještě na nižší cenu cca 374 dolarů.

Specifikace

Hlavními taháky tohoto telefonu Xiaomi Mi 8 jsou například GPS s přesnými údaji o pozici, procesor Qualcomm Snapdragon 845 SoC, vynikající kamera, multifunkční NFC, 6,28-palcový full-screen displej, duální 4G VoLTE, AI hlasový asistent a další.

Xiaomi Mi 8 (6 GB RAM) je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 845. Hardwarové vybavení je tak špičkové, že v softwarových testech Antutu benchmark se mu podařilo získat přes 300 000 bodů. Což je opravdu skvělý výkon. Jedná se tak o nejlepší skóre procesoru Snapdragon 845 na trhu.

Xiaomi Mi 8 dále může nabídnut duální zadní kameru 12 MP+12 MP s 1.4 µm velikostí pixelů, 4-osý OIS, duální autofocus a AI s inteligentní detekcí scény. Přední selfie fotoaparát je 20 MP s 1.8 µm, F/2.0 clonou a je vybaven funkcí Face Unlock.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.