Dnes se díky investigativní práci kolegů z japonského webu Sumahoinfo na světlo dostaly velmi zajímavé výsledky z benchmarku Geekbench, protože z čísel opravdu přechází zrak. Důvodem je výkon zatím neznámého telefonu od Sony a podle kódového označení H8526 by se mělo jednat asi o pokračovatele vlajkových lodí z řady Xperia Z3, pravděpodobně ve verzi Pro nebo Premium.

Ale to není to hlavní, protože pohled samozřejmě hned upoutá brutální výkon tohoto telefonu, protože v single core dosáhl 3033 bodů a v multi-core závratných 10.992 bodů. To jsou zhruba o 30 % vyšší čísla než výsledky současné špičky se Snapdragonem 845. Přímo se tak nabízí spekulace, jestli se nejedná právě o novou generaci vlajkových procesorů od Qualcommu a nejsme svědky prvního křtu ohněm pro Snapdragon 855. Spolu s 8 GB RAM by se tak tento kousek rychle stal nejvýkonnějším současným telefonem.

S blížícím se termínem berlínského veletrhu IFA se tak možná můžeme těšit na nějaké to bombastické odhalení a představení a popravdě se nemůžeme dočkat. Podle kolujících spekulací a zákulisní šeptandy by navíc právě tento chystaný tajemný cizinec od Sony mohl být prvním telefon s 5G konektivitou. Apropo, také se těšíte na brzký příchod 5G sítí k našim operátorům ? Určitě pro nás vymyslí něco speciálního pro náš specifický trh a nám vypadnou oči z důlků nad novým vrcholem absurdity.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.