Ohodnoťte článek

Xiaomi se nezalekne ničeho, ani výroby herního příslušenství. Svou první herní myš Blasoul Y720 vypustila do světa na sklonku loňského roku. Myš měla moderní design se světelnými efekty. Podobně je na tom i jejich zbrusu nová herní proprieta, je to opět myš s názvem Blasoul Y720 Lite a slůvko Lite naznačuje, že tato bude poněkud levnější.

Předchůdkyni nové myši jste mohli pořídit za 499 jüanů (75 dolarů), nová Blasoul Y720 Lite přijde na 349 jüanů (52 dolarů). Cena je nižší, protože rozlišení optického snímače spadlo z původních 12000 na 7200 DPI. A to je ale jediný větší rozdíl.

V rámci designu je nová herní myš poněkud oblejší, ale stále dostatečně ergonomická pro používání pravou rukou. Po bocích jsou tlačítka, která ve spojení s drsnějším povrchem zabraňují vyklouznutí myši z ruky při dlouhodobém používání či v případě, že se hráčova dlaň více potí.

V rámci konstrukce bylo použito procesu TPR a ABS vstřikování, povrch je opatřen nátěrem BabyFace, který je příjemný na dotek a neulpívají na něm skvrny. Pokud ano, lze je snadno odstranit vlhčeným ubrouskem.

Maximální rychlost myši je 150 IPS a zrychlení je pak 30 G. Uvnitř najdeme stejný 32 bitový čip s frekvencí 48 MHz jako u původního modelu. Blasoul Y720 Lite používá přepínače Omron a délka kabelu je 1,8 metru s pozlaceným USB konektorem. Nejvýraznějším rysem je panoramatický světelný efekt s pěti RGB barevnými zónami. Bliká tedy jak logo, rolovací kolečko, horní pás a také zadní nápis.

Pokud vás tato blikající herní krasavice zaujala, můžete si ji pořídit zatím pouze v Číně na Xiaomi Youpin.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.