Huawei Nova 3 se pomalu chystá na start. Nejenže společnost vydala jeden propagační letáček, kde tento telefon prezentují chlapci z čínského populárního boy bandu TFboys, ale přístroj prošel také rukama certifikátorů z Tenaa.

A právě získání certifikace je jasným signálem, že by měl být Nova 3 brzy uveden. O jeho specifikacích se zatím jen spekulovalo a ani výpis z Tenaa nenabízí kompletní parametry. Stěžejním tématem však bylo, jaký procesor bude v Huawei Nova 3 použit. Podle jedné z fám by zde měl svůj debut zažít Kirin 710.

Výpis Tena ukazuje, že čipset by měl být osmi jádrový s taktem 2,36 GHz. Tato taktovací frekvence však spíš ukazuje na čipset Kirin 659. Procesor je spárován s 6 GB RAM a interní paměť bude mít dvě verze 64 GB a 128 GB. Vnitřní úložiště bude možno rozšířit až o 256 GB.

Displej bude 6,3 palcový s rozlišením 2340×1080 pixelů a poměrem stran 19:9. Kapacita baterie by měla dosáhnout na slušných 3650 mAh a vše poběží na Android 8.1.

Hlavním tahákem ale bude podle všeho foto výbava Nova 3. Zadní i přední kamery budou duální. Zadní bude složena z 16 MPix a 24 MPix snímačů a tu přední tvoří kombo 24 MPix a 2 MPix.

Jak bylo zmíněno na začátku, Huawei Nova 3 by se měl záhy stát realitou. Společnost už potvrdila, že prezentační akce proběhne 18. července/júla v čínském Shenzhen Universiade Stadium.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.