Tak to už vypadá, že nejlepším zdrojem novinkových snímků a exkluzivních zákulisních informací jsou přímo ředitelé velkých firem. Po nedávné žni informací od šéfa Meizu jsme se dnes dočkali dalšího střípku i od Lei Juna, tedy velkého bosse Xiaomi. Na sociální síti Weibo totiž zveřejnil obrázek zachycující balení chystaného a velmi očekávaného Xiaomi Mi Max 3.

Samozřejmě samotný obrázek balení nám mnoho informací sám o sobě neposkytne, ale jedná se o jasný náznak, že do vydání telefonu už opravdu mnoho času nezbývá. A velká trojka na obalu má asi naznačit opravdu masivní displej. To ostatně potvrdil i sám Lei Jun v následné diskuzi s čínskými fanoušky na Weibo, kde se rozhovořil právě o obřím displeji, masivní kapacitě baterii a dalším vymoženostem.

Takže abychom si shrnuli hlavní specifikace Xiaomi Mi Max 3, na kterých se shoduje většina analytiků. Telefon by měl mít 6,9-palcový displej a 5400 mAh kapacitu baterie. Dále je situace poměrně zamotaná, protože základní verze Mi Max 3 prozatím vypadá spíše na procesor Snapdragon 636 nebo 632 a na výkonný Snapdragon 710 si budeme muset počkat až na Pro verzi jestli vůbec. Kapacity pamětí by měly být také odstupňovány a rozděleny na několik verzí se 3 GB, 4GB nebo 6GB RAM, případně 32 GB, 64 GB a 128 GB vnitřní paměti. Společný by pak měl být 12 Mpix duální zadní fotoaparát a 8 Mpix selfie kamerka.

Dočkáme se určitě v červenci a můžeme doufat v co nejpříznivější cenu. A když už tak mluvíme o telefonech Xiaomi, tak se sluší zmínit, že by se v červenci konečně měla dostat do obchodů a mezi lid skvělá verze Xiaomi Mi 8 Explorers Edition.