Výraz Full-screen design nebo „celoplošná obrazovka“ se snad poprvé objevil s příchodem telefonu Xiaomi Mi Mix. Sice o 100% pokrytí čelního panelu rozhodně nešlo, ale minimalizace rámečků kolem displeje byla znatelná. Společnost Xiaomi se pomalu začíná připravovat na třetí generaci Mixu, Mi Mix 3, a opět bychom se měli dočkat velkého prostoru pro obrazovku.

Různé rendery a koncepty toho, jak by mohl Xiaomi Mi Mix 3 vypadat se sítí potulují už od loňska. Vše je dílem fanoušků a tak není divu, že je design telefonu spíš tak trochu zbožným přáním a realita by nakonec mohla vypadat podstatně jinak.

Očekává se, že Mi Mix 3 by měl být uveden letos v září/septembri, podobně jak tomu bylo u jeho loňského předchůdce. Do té doby si zřejmě užijeme velké nálože spekulací. První z nich je tu právě dnes.

Na čínské síti je k vidění několik obrázků a také schéma toho, jak by měla být řešena přední kamera Mix 3. Není to nic, co bychom už neviděli. Jde o „vyskakovací“ kamerku, která je koncipována podobně jako u Vivo Nex. Díky tomu by se měla zvětšit i plocha pro displej.

Technologii pop-up kamery si Xiaomi nechala patentovat už v roce 2015 a rendery, které se dnes objevily ji do svého konceptu zahrnuly. Podle obrázků, které však nemusí nutně znázorňovat výsledný vzhled, to vypadá, že kromě horního rámečku se značně zmenšila i brada telefonu.

Kromě toho je také patrno, že snímač otisků prstů bude integrován do displeje a zadní strana bude osazena duální kamerou, která je uložena vertikálně v levém horním rohu. Další parametry Xiaomi Mi Mix 3 známy nejsou, ale je tu velký předpoklad, že procesorem bude hit letošního roku, Snapdragon 845.