ioutdoor je společnost, která se zaměřuje na odolné telefony již více než 10 let. Je známá slušnou kvalitou, vysokou cenou a mnohými inovacemi. Letos v červnu/júni představila novou generaci svého outdoorového telefonu pod názvem ioutdoor X. Tento odolňák s 5,7 palcovým displejem a tloušťkou těla pouhých 10,5 mm společnost ráda označuje jako „nejtenší odolný telefon na světě“.

Mnoho uživatelů si často stěžuje na vzhled a těžké tělo outdoorových telefonů, které nemohou používat jako mobil pro denní potřebu. Dalšími výtkami jsou také výkonnost a kvalita fotoaparátu, jenž nelze srovnávat s high-endovými smartphony. ioutdoor X má certifikaci třídy IP68, Sharp HD 5,7 palcový displej jenž je chráněný Corning Gorilla Glass 5 sklem a tělo silné jen 10,5 mm. A jaké jsou jeho další specifikace? Podívejte se sami.

ioudoor x

ioutdoor X dostal nejnovější operační systém Oreo 8.1, srdcem je procesor Helio P23 (MTK6763) v kombinaci s 6 GB RAM a 128 GB ROM interní paměti, kterou můžete rozšířit o dalších 256 GB pomocí miscreSD karty. Hlavní zadní duální kamera je 16 MPx + 8 MPx od SONY. Přední selfie kamera je 13 Mpx. K tomu si přidejte rychlé nabíjení 9V/2A s baterií, jejíž kapacita mě zklamala, protože je jen 3 400 mAh.

ioutdoor x

Nicméně telefon disponuje technologiemi jako jsou Face ID, NFC, snímačem otisků prstů, senzorem G, kompasem, gyroskopem atd. Nechybí také 4G konektivita FDD-LTE a TDD-LTE. Pro ty, které zajímá velikost a váha uvádím, že tento nový model má rozměry 155,5×75×10,4 mm při váze 259 g a momentálně jej můžete sehnat za cenu 270 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.