Skoro přesně před rokem jsme se od Meizu dočkali vlajkové řady telefonů Meizu Pro 7 a Pro 7 Plus, které vybočovaly z řady nestandardním zařazením sekundárního displeje na záda přístroje. Ten sloužil k zobrazování času, notifikací, případně pro využití zadního fotoaparátu k pořizování selfie, ostatně v té době šlo o jedinou možnost získat selfie snímek s bokeh efektem. Velký prodejní úspěch se však nedostavil, částečně určitě i kvůli kontroverzním procesorům od Mediateku, které nebyly nijak extra výkonné ani úsporné.

V Meizu však na podobná řešení evidentně nezanevřeli, protože poslední informace z Číny hovoří i dalším chystaném telefonu z jejich dílny se sekundárním displejem na zádech. Rozdílem však bude umístění a tvar displeje, namísto obdélníkového bude displej kruhový a v základu bude zobrazovat hodiny. Ostatně se podívejte na obrázky postahované ze sociální sítě Weibo.

This slideshow requires JavaScript.

Chystaný telefon prozatím nemá přesné označení a je tak pouze označen kódovým číslem „99“. Je stále možné a dokonce i poměrně pravděpodobné, že na obrázcích je nějaký starší prototyp, protože mu chybí designové prvky typické pro rok 2018, telefon má poměr stran 18:9 nebo single zadní fotoaparát. Jinak ale vzhledově rozhodně neurazí a zakřivení je nejen na zadní straně, ale i vepředu kolem displeje. Šušká se také o použití velmi výkonného procesoru Samsung Exynos 8890, takže by odpadla i nejistota s Mediatekem. No jsme zvědavi.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.